Libuše Kloparová

Libuše Kloparová

učitelka odborného výcviku

Brněnská rodačka, geneticky moravský kraj od Brna po Vídeň, historicky taktéž. Po tatínkovi zrozeném za časů monarchie zachovávám víru v jednoho boha, lásku k rodné vlasti a modlitbu za nepřátele. Po mamince vědomí středoevropské multikultury, vzdělání, demokracie a lásku k bližnímu. 

Nepřijata na zdravku, ale kladný postoj k socialistické vlasti jsem dokázala zaměstnáním nemocniční uklízečky. Konečně ZS! 

Zdravotní sestra na prestižní brněnské škole a mnohaletá praxe v Úrazovce, specialistka ARIP na doškolováku. Nostrifikační zkoušku DiS ve Štýrském Hradci a praxe intenzivní péče evropského transplantačního pracoviště LKH Graz. Učitelka na VOŠ Brno a bakalářské studium LF MU. Vrchní sestra FNB KARIM, lítost z poznání a zpět do rakouského zdravotnictví. Magisterské studium v Bratislavě a život profesní i osobní v dolnorakouském LPPH Ganserndorf. Po letech ošetřování gerontopsychiatrických klientů syndrom vyhoření a předčasný návrat do Brna. MU a studium bioetiky A3V přerušil Covid 19, avšak nic není nemožné. Žiju Brno!