Naše škola má k dispozici internát, který sídlí na Opletalově ulici 6. Poskytujeme ubytování pro studentky SŠ nebo VOŠ (domov mládeže).

Domov mládeže

Ubytování v domově mládeže je určeno výhradně dívkám. (Chlapci mohou oslovit s poptávkou ubytování např. nedaleký internát Petrinum.) Nabízíme ubytování v příjemném prostředí rodinného typu především pro studentky škol Evangelické akademie v Brně. Vzdálenost do školy je pro studentky SZŠ asi 35 minut prostřednictvím MHD.

Domov mládeže se nachází v centru Brna, takže většina kulturních, sportovních či jiných akcí je dostupná pěšky. Podobně jako většina služeb a obchodů.

Kapacita ubytovacího zařízení je 27 lůžek (na třílůžkových a čtyřlůžkových pokojích). Přednost mají studentky škol EA, internátní ubytování ale poskytujeme v zásadě i studentkám jiných škol, zejména VOŠ a VŠ. Sociální zařízení jsou společná. K dispozici je společná kuchyně, kde se studentky mají možnost spolu s vychovatelkami podílet na přípravě snídaní a večeří. Samozřejmostí je připojení na WiFi.

Cílem výchovného programu pro studentky SŠ je vychovat kompetentně a samostatně se rozhodující mladé ženy, které respektují práva a svobody ostatních, mají vlastní názor a zároveň respektují ostatní. Důraz je kladen rovněž na celkový rozvoj osobnosti v duchu křesťanských hodnot, výchovu ke zdravému životnímu stylu, projevování vzájemné tolerance, úcty a respektu. Nedílnou součástí pobytu a každodenní samozřejmostí je příprava na vyučování.

Vnitřní řád domova mládeže je zde.

Přihláška k ubytování v domově mládeže je zde (online formulář).

 

Stávající ubytované prosíme potvrdit svůj zájem o ubytování v příštím školním roce podáním přihlášky a platbou za měsíc září ve výši 2000 Kč do 31. 5. 2024.

Nové zájemkyně o ubytování tak mohou učinit do 15. 6. 2024. Prohlídka internátu je možná po telefonické domluvě s paní Kleinwächterovou.

 

Kontakt

Markéta Kleinwächterová,
tel. +420 604 565 593, e-mail: kleinwachterova@eabrno.cz.

 

Ceník ubytování pro školní rok 2024/25:

Studentky SŠ a VOŠ

2000 Kč/měsíc

 

Student školy (jednorázové ubytování)

150 Kč/noc

 

Příležitostné ubytování větších skupin

cena dohodou

 

Dlouhodobé ubytování

cena dohodou

 

Dokumenty:

Vnitřní řád domova mládeže

Školní vzdělávací program domova mládeže

Ceník ubytování a poplatků v domově mládeže – od 1. 9. 2022

 

Napiš nám! Jakýkoliv dotaz Ti rádi zodpovíme! 

 

Domov mládeže najdete:

Opletalova 6, 602 00 Brno

MHD: tram zastávka Česká (pěšky 4 min, 350 metrů) nebo Komenského náměstí (pěšky 2 min, 120 metrů)