Aktuality

334676547_213105214598787_5346747268154617974_n

„Studujete obor Praktická sestra? Tak to se máte na co těšit! V rámci třetího ročníku na Vás čeká studijní pobyt v Německu, konkrétně na jihu Německa ve městě Stuttgart. Během studijního pobytu nejen navštívíte spoustu zajímavých míst v rámci zdravotnictví, ale budete mít možnost malebné centrum města Stuttgart pořádně “prošmejdit”. Například kde jsme byli my?

První den jsme navštívili místní moderní nemocnici Robert-Bosch-Krankenhaus, kde jsme nejen mohli vidět moderní interiér nemocnice, ale také nám představili, jak konkrétně funguje vzdělávání zdravotníků v Německu a praxe budoucích praktických sester. Následně pokračoval program v podobě přednášky o paliativní péči ve Stuttgartu. Zazněla spousta zajímavých otázek a ještě zajímavějších odpovědí.

Druhý den jsme vyjeli z města směrem na jih a to do malé vesničky Mariaberg, která je zajímavá zejména svou historií. Historií ne tak dávnou. V roce 1939 v léčebně v Mariabergu dal Adolf Hitler tajně a postupně odvézt klienty s fyzickým či psychickým postižením a následně je nechal likvidovat. V současné době zde slouží komplex pro integraci s osobami s handicapem.

Třetí den jsme navštívili naši partnerskou školu a užili si společný program. Zbytek dne jsme strávili procházením obchodů a centra města. Večer nás čekala zajímavá prohlídka Stuttgartu s místní bezdomovkyní.

Čtvrtý den jsme se byli podívat do vzorového bezbariérového bytu pro vozíčkáře a dozvěděli jsme se, jak prakticky vybavit byt, aby byl přístupný a použitelný pro lidi na vozíčku. Zájemci o automobily pak navštívili známé Mercedes-Benz Museum.

Pátý den jsme brzy ráno dojedli naši poslední snídani, rozloučili se s naším krásným ubytováním a vydali se na cestu zpátky do České republiky.“ Barbora Poulíková,  A3