JSME ZAPOJENÍ V PROJEKTU HOBIT! A UŽ MÁME I BRONZOVÉ OCENĚNÍ

HOdina BIologie pro živoT

Smyslem programu HOBIT je předat žákům zcela jednoduché informace, které vedou k záchraně života při vzniku srdečního a mozkového infarktu. Žáci se učí reagovat pomocí multimediálního a simulačního vzdělávání na příznaky těchto onemocnění tak, aby byli schopni postiženému zachránit život.

Mozkové mrtvice a srdeční infarkty jsou nejčastější příčiny úmrtí ve vyspělých zemích…

…pojďme to společně změnit!

Program HOBIT realizuje Cerebrovaskulární tým Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC).

Do tohoto projektu jsou zapojeny téměř všechny třídy naší školy.

Zde jsou vybrané postřehy:

„(…) můj názor na projekt je takový, že se mi to líbilo. Naučila jsem se nové znalosti o nemocech a porozumět jim, (…) dát jim první pomoc apod. Každé cvičení mě naučilo něco nového, pokaždé, když jsem klikla dále, tak jsem byla ráda za další informace. Neuvěřitelné, jak zdravotnictví může být tak zajímavé a zábavné. Doporučila bych tenhle projekt všem lidem, kteří nemají žádné znalosti o zdravotnictví (…).“

žákyně 2. ročníku oboru Ošetřovatel

 

„Od projektu Hobit můžete očekávat testování a rozšiřování vašich znalostí ohledně CMP (cévní mozkové příhody) a IM (infarktu myokardu). Jeho účelem je poučit a naučit vás, jak rozpoznat jednotlivé rozdíly mezi přízbnaky CMP a IM. (…) Dle mého názoru je to velice obohacující a užitečné. Díky projektu Hobit se můžete otestovat a zhodnotit své zdravotnické vědomosti. Určitě tento projekt doporučuji všem, zejména těm kteří si nejsou jisti jak rozlišit CMP od IM.“

žákyně 3. ročníku oboru Zdravotnický asistent

 

„(…) Informačně přínosná byla zejména informace, která objasňovala, jak velké riziko hrají jiné faktory v našem životě. Například že žena, která užívala hormonální antikoncepci, prodělala CMP už ve 24 letech. Avšak I tento program má prostor pro zlepšení. Některé případy byli velice podobné infarktu nebo CMP, avšak dle testu se jednalo o jiný důvod příznaků či onemocnění. Bylo by dobré dát konkrétní nemoc či příčinu a také vysvětlit, v čem se daný příznak či situace liší.“

žák 3. ročníku oboru Zdravotnický asistent

 

„(…) Myslím si, že tento projekt je dobře provedený a že se zde žáci mohou naučit něco užitečného do praxe. (…)“

žákyně 3. ročníku oboru Zdravotnický asistent

 

Zde je evaluační zpráva, ve které si můžete přečíst, jak si naši studenti v programu HOBIT vedli:)

SZŠ Evangelické akademie.pdf